Inbox by Gmail

Inbox by Gmail dla Web Apps

Nowa aplikacja od Google, która podkręci twojego Gmaila

Inbox by Gmail to nowa aplikacja od Google, która ma za zadanie zrewolucjonizować skrzynkę e-mailową. Stanowi ona rodzaj hybrydy między tradycyjnym mailem, a managerem zadań.

W chwili obecnej Inbox jest tylko na zaproszenia, o które można się starać na oficjalnej stronie projektu.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Nowoczesny interfejs
  • Opcja przekładania maila na później
  • Grupowanie wiadomości i ich przypinanie
  • Dodawanie przypomnień
  • Łatwa obsługa

Wady

  • Nie znaleziono

Doskonały
9

Inbox by Gmail to nowa aplikacja od Google, która ma za zadanie zrewolucjonizować skrzynkę e-mailową. Stanowi ona rodzaj hybrydy między tradycyjnym mailem, a managerem zadań.

W chwili obecnej Inbox jest tylko na zaproszenia, o które można się starać na oficjalnej stronie projektu.

Hybrydowe podejście do e-maila

Inbox by Gmail stanowi rodzaj Gmaila na sterydach. Przy czym Google nie zastępuje swojej skrzynki e-mailowej nową usługą, a jedynie wzbogaca ją o konkretne, dodatkowe funkcje.

Można powiedzieć, że Inbox by Gmail to coś w rodzaju nakładki na naszego Gmaila. Zachowane zostają podstawowe funkcje tej usługi, jak foldery czy etykiety. Jednak Google w Inbox tworzy coś w rodzaju mailowego feedu. Wiadomości zostają wyświetlone w postaci wpisów, nierzadko grupowanych po nadawcy lub tematyce.

To, co wprowadza Inbox by Gmail, to przede wszystkim funkcje, które znane są chociażby z aplikacji Mailbox. Daną wiadomość można oznaczyć jako przeczytaną, przenosząc ją tym samym ze skrzynki odbiorczej do zakładki Gotowe. Wiadomości można również odkładać na później, określając, kiedy aplikacja ma nam o nich przypomnieć.

Inbox by Gmail pozwala także na przypięcie danej wiadomości, co stanowi rodzaj podręcznego schowka, w którym szybko znajdziemy maile, do których chcemy mieć szybki dostęp. Aplikacja pozwala na tworzenie przypomnień, które wyświetlają się u góry widoku skrzynki.

Ważna funkcją Inbox jest grupowanie maili. Łączone są one w wątki nie tylko ze względu na nadawców, ale również pod dyktando utworzonych przez Google zakładek. Do tej pory w Gmailu były to Społeczności, Oferty oraz Powiadomienia. Do tej listy Google dodało Podróże, Zakupy, Finanse, Społeczności i Fora.

Celem aplikacji jest utrzymanie naszego maila we względnym porządku, przynajmniej w skrzynce Odebrane, którą można szybko wyczyścić przenosząc wiadomości do Gotowe. Dodatkowo Inbox traktuje nasze wiadomości jako zadania, które albo zrealizowaliśmy, albo realizujemy, albo przekładamy. Bardzo w stylu aplikacji to-do.

Intuicyjna nawigacja

Inbox od Google posiada całkiem intuicyjny interfejs. Z łatwością znajdziemy najważniejsze funkcje usługi, jak przekładanie na później czy przypinanie wiadomości. Poza tym nie brakuje animowanych elementów, jak chociażby przy otwieraniu i zamykaniu maila.

Warto również wspomnieć o tym, że Inbox by Gmail został stworzony w Material Design, nowym standardzie Google, którego użytkownicy Androida doświadczą wraz z wersją numer 5.0 tego systemu.

Nowy rodzaj e-maila?

Inbox by Gmail to niezwykle interesujący projekt, który zamienia skrzynkę e-mailową w listę zadań, zachowując przy okazji najważniejsze funkcje usługi pocztowej. Czy Google zrewolucjonizuje sposób, w jaki zarządzamy mailami? Bez wątpienia Inbox jest pierwszym krokiem w wyznaczeniu nowej definicji, czym powinna być skrzynka e-mailowa.

Najczęściej pobierane Mailing do klientów na web-apps

Inbox by Gmail

Wypróbuj

Inbox by Gmail

Opinie użytkowników o Inbox by Gmail

Sponsorowany×